SEARCH AND PRESS ENTER
Kadın / 13 Ara 2017
Peruk Kullanımı İçin Tavsiyeler

Her gün saç şekillendirme derdinden kurtulmak ve kusursuz saçlar ile sokağa çıkmak kulağa güzel gelmiyor mu? Henüz peruk kullanımı konusunda cesur davranmasak bile Zendaya bu konuya bizi sevdirme konusunda kararlı. Zendaya’nın kullandığı farklı saç modellerine bakarken istediği gibi saçını değiştirebildiği bir sihirli değnek  sahibi olduğunu düşünebiliriz. Bu sırrının arkasında yatan isim ona süper peruklar sağlayan saç stilisti Kim Kimble. Kim Kimble Nicki Minaj ve Beyonce için peruklar yapmaktadır. Şimdi verilen tavsiyelere göz atabiliriz.

yeşil peruk

Peruk Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Peruk satın alırken Kimble’a göre, alacağınız peruk kalitesini ölçerken fiyatına bakmak çok da yanlış değil. Kaliteli ve iyi bir görünüm için kesenin ağzını açmak gerekiyor. Hepimiz bunu iyi kötü tahmin edebiliriz. Genellikle Hindistan ve Çin’den alınan gerçek saçlar kaliteli peruklar için kullanılıyor. Yapay saçlar en fazla 3 veya 4 defa şekillendirilebiliyor. Gerçek saç peruklarda ise istediğiniz kadar şekillendirme yapabilirsiniz. Aynı zamanda rahatlıkla da yıkanabiliyorlar. Gerçek saçlı perukları doğal saçlardan ayırt etmek neredeyse imkansız!

kahve peruk

Peruk Takmadan Önce Yapılması Gereken Hazırlık

En önemli mesele doğal saçlarınızı korumak ve perukla bütünleşmesi için saç bakımına dikkat etmek. Bunun için ultra nemlendirici saç bakım maskeleri kullanmanız iyi olacaktır. Doğal bir görüntü yakalamak için saçların ve peruğun aynı noktadan başlaması gerekiyor. Kalın tutamlı peruklar yapay durabileceği için kuaförün ince tutamlar oluşturmasını söyleyin. Doğal bir görünüşün sırrı ince tutamlı ve hareket edebilecek saçlarda yatıyor. Bu şekilde olursa şekillendirmek daha kolay olacaktır.

Peruk Şekillendirme

Kaynak ve peruğun gerçek saçtan olması büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu şu anlama gelmekte: Dilediğiniz şekilde ısı uygulayabilir, maşa yapabilir, boyayabilir ve kesebilirsiniz. Aynı kendi saçlarınız gibi. Bu anlamda hiç bir limit olmaması, büyük kolaylık.  Sentetik ürünlerin bazıları belirli bir ısıya kadar şekillendirme için müsait olsa bile yine de kısıtlayıcı olabilir. Saçlarınızın bir anda alev alması hiç de hoş olmayacaktır. Buradaki en önemli konulardan birisi doğal saçtan perukların bakımını düzenli olarak yapmak.

sarı peruk

Peruk Koruma

Perukları da saçlarınız gibi düşünün. Eğer her gün takacaksanız, saçlarınızı hangi sıklıkta yıkıyorsanız peruklarınızı da aynı şekilde yıkamalısınız. Mutlaka nemlendirici etki gösteren şampuanlar kullanın. Çünkü peruklarında ihtiyacı var. Peruk ile uyuyorsanız elektriklenmemesi için yastık kılıfına ipek eşarp örtmeniz iyi olur. Kullanılmayan zamanlarda ise peruğu cansız manken ya da plastik kılıfta muhafaza edin. Onları vücudunuzdan bir parça gibi görerek hareket ederseniz sizi için faydalı olacaktır.

 

No Comments

There are not comments on this post yet. Be the first one!

Post your Comment

© 2018 VictorThemes. All right reserved.