ARAMA ÇUBUĞU
Dijital / 12 Ara 2017
SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Nedir?

SEO, yani arama motoru optimizasyonu web sitelerinin uygun kriterler eşliğinde arama motorlarında organik olarak üst sıralara çıkarma işlemidir. SEO, arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmalarıdır. Site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarında yükselmek adına yapılan işlemlerin tamamını kapsamaktadır. Bununla birlikte arama motorları, arama sonuçlarını listelerken algoritmik bir yapı kullanmaktadır. Bu nedenle web geliştiricileri; yazmış oldukları sayfaları bu ayrıntıya dikkat ederek oluştururlar. İnternetin ekonomik anlamdaki gücünün artması neticesinde hızla yaygınlaşmaya başlamıştır.

Seo yaptırma ihtiyaçlarınız için SadeceOn en kaliteli ve en profesyonel hizmet verenleri sizin için bir araya getiriyor. Seo çalışmaları ile siz de kolayca sitenizi yükseltebilir, arama sonuçlarındaki sıralamanızı daha üst sıralara taşıyabilirsiniz. Tanıtım yazısı yayınlatma, backlink paketleri, edu ve gov backlinkleri, site içi seo çalışmaları gibi seçeneklerden dilediğinizi alabilir, sadece 10 liradan başlayan  fiyatlarla kaliteli hizmet almanın tadını çıkarabilirsiniz.

SEO’nun en temel amacı , açılımı itibariyle arama motorlarında üst sıralarda listelenmektedir. Bu amaç da, sitelerde yer alan bilgi, hizmet veya satışların daha fazla ilgili kitlye ulaştırılmasını sağlamaktadır. SEO; sitelerin doğal yollarla ulaşamayacakları web popülerliğine, doğal görünen yöntemler kullanarak ulaşma sanatıdır. Bu web popülerliği, beraberinde Google sıralamasında artışı da getirmektedir.

 

seo

SEO Nasıl Yapılır ?

Web sitesine yapılacak işlemler, SEO uzmanları tarafından site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Site içi SEO

Arama motorlarının sitenizi daha iyi tarayabilmesi ve anlaması adına bazı teknik düzenlemelerin yapılması gerekmektedir. Site içerisinde yapılan teknik düzenlemelere site içi seo denilmektedir. Site içi düzenlemeler; arama motorlarının siteyi düzenli bir şekilde okumalarına ve anlamlandırmasına yardımcı olur. Arama motorları; herhangi bir siteyi içerii ile değerlendirirken kullanıcı deneyimini göz önünde bulundurur ve algoritmasını o deneyimlere parelel olarak oluşturur. Zaten arama motorlarının en büyük amacı da kullanıcıların istediği sonuçları onlara sunmak. Site içi SEO, tüm sayfa ve kategorilerin SEO uyumlu olarak arama motorlarına anlamlandırılma işlemleri yapılmaktadır. Bu sayede kullanıcılar arama motorlarında hedef kelimeleri ile alakalı en kaliteli içeriğe ulaşmış olurlar.

Site dışı SEO

Site dışı SEO yapmak için çok sayıda farklı teknikler vardır. En popüler olanları ise kaliteli ve yüksek backlink sayısına sahip olmasıdır. Backlink, bir web sitesinin diğer bir siteye verdiği linktir. Ancak başta Google olmak üzere tüm arama motorları; manipüle edilmiş backlinklere karşıdır. Bunun nedeni, backlinklerin arama motorları nezdinde bir referans olmasıdır. Dolayısıyla arama motorları, yapay bir referansı kabul etmeyecektir. Bu bağlamda web sitesine gelen backlinklerin gerçek kullanıcılar tarafından gerçekten verilmesi gerekmektedir. Bunun gerçekleştirilmesi de kaliteli ve insanlar tarafından gerçekten beğenilen web sitesi yapmak ve bu web sitesinde ilgi çekici içerikler yayınlamaktır. Bu sayede insanların sitenize backlink vermesini sağlayabilirsiniz.

arama motoru optimizasyonu

 

SEO Neden Önemlidir ?

SEO çalışmaları size ne gibi faydalar sağlayacak bunları inceleyelim.

Websiteniz üzerinden gelir elde etmek veya daha fazla kullanıcıya ulaşmak istiyorsanız SEO çalışmlarını düzenli olarak yapmanız gerekmektedir. Bu işlemleri yapmak için reklam kanallarına başvurabilirsiniz. Google Adwords, Facebook veya diğer sosyal mecralarda reklam vererek belirli bir ücret karşılığı sitenizin daha fazla kullanıcıya erişimi sağlanır. Bu kısım yani satın alınan kitle organik sonuçlara göre daha az etkilidir. Kısacası bir siteniz var ise mutlaka SEO çalışmaları için danışmanlık alın. Bu size gelir veya kullanıcı sayısı olarak mutlaka geri dönecektir.

No Comments

There are not comments on this post yet. Be the first one!

Post your Comment

© 2018 VictorThemes. All right reserved.