SEARCH AND PRESS ENTER
Erkek / 13 Tem 2018
Sinemada Genel Kültür Arttıracak Filmler

Boş vakitleri en iyi şekilde değerlendirmek ve günün stresini atmak için başvurulan en popüler yöntemlerden biri de yalnız veya topluluk halinde izlenecek filmlerdir. Sinema ya da ev fark etmeksizin her daim stres ve sıkılmaya birebir çözümdür. Ancak hem eğlenip hem de birikim sahibi olmak da önemlidir. Günümüzde genel kültür arttırmak için ayrıca zaman harcamaya gerek kalmıyor. Çünkü genel kültür bakımından yoğun ve aynı zamanda kaliteli yapımlar da yok değil.

Amadeus

1984 yapımı olan bu film Wolfgang Amadeus Mozart’ın hayatını konu almaktadır. Hem tarih bilgisi içeren hem de bir müzik dehasının hayatını konu alan bu film genel kültür bakımından oldukça tatmin edici özellik barındırmaktadır.

A Beautiful Mind

2001 yapımı filmin kadrosunda Russell Crowe ve Jennifer Connelly gibi önemli isimler yer almaktadır. Film John Nash isimli ekonomist ve matematik dehasının hayatını konu alıyor. 4 Oscar ödülüne layık görülen film matematik ve ekonomi dalına ilgi duyanlara tavsiye edilebilecek nitelikte.

İmititation Game

Diğerlerine nazaran daha yakın tarihli bu film 2014 yapımı. Benedict Cumberbatch’ in yer aldığı film bir bilim insanının 2. Dünya Savaşı sırasında bulduğu ilk bilgisayarın hikâyesini konu edinmiştir. Bilgisayar tutkunları ve tarih severler için izlenmesi gereken filmler arasındadır.

Pi

İçinde bir nebze korku da barındıran film 1998 yapımdır. Max Cohen isimli bir matematikçinin doğanın sırrını matematikte araması ve Öklit isimli bilgisayarı ile borsa sonuçlarına getirdiği tahminlerin tamamen doğru çıkmasını konu alır. Matematik ve doğanın bir bütün oluşunu anlatan film oldukça dikkat çekici ve zihin açıcıdır.

The Tree Of Lİfe

2011 yapımı filmde hayat tecrübeleri ön planda tutuluyor. İnsanlığın masumiyetinin kayboluşuna tanı olabileceğiniz film hayata farklı bir pencere açıyor.

Truman Show

Jim Carrey’nin başrolü canlandırdığı 1998 yapımı filmdir. Yaşadığı hayatın bir hayal ürünü olduğunu ve hiç ayrılmadığı adanın ise aslında mahsur olduğu bir hapishane olduğunu bilmeden yaşayan bir adamın traji-komik hikâyesini anlatmaktadır.

The Wolf Of Wall Street

Leonardo Di Caprio başyapıtlarından biri olan film 2014 yapımıdır. Film hırslı bir genç adamın zengin olabilmek uğruna her şeyi göze almasını konu alır. 90’lı yılların borsasında geçen hareketli bir kara komedi filmidir.

No Comments

There are not comments on this post yet. Be the first one!

Post your Comment

© 2018 VictorThemes. All right reserved.