SEARCH AND PRESS ENTER
Bilim & Teknoloji / 17 Ara 2017
Uyku Kalitesini Arttıracak Uygulamalar

Uyku düzeninizi ayarlarken sorun yaşıyorsanız bu sorunlara çözüm olarak uyku kalitesini arttıracak uygulamalar mevcut.

Yeterli uykuyu almak için zaman bulmak, yapay ışığı icat ettiğimizden beri bir mücadele durumudur. Artık gece-gündüz döngüsüne bağlı değiliz, geceleri daha da zor geçiyor, yataklarımızın dışında daha fazla zaman harcıyoruz. Bazen gece gündüz çalışırken iyi bir uyku almak zorunluluktur. Ama bazen iş bu kadar kolay değildir. Modern yaşam streslidir ve işi durdurmanın daha kolay olabileceği söylenir. Uyku düzeninizi ayarlamada sorun yaşıyorsanız, uykunuzu kolaylaştırmak için yapabileceğiniz şeyler var. Spor yapmak, kitap okumak, papatya çayı içmek , uykuya geçmenize yardımcı olmuyorsa, uyku rutininizi bulmanıza yardımcı olabilecek iOS’unuz veya Android cihazınız için en iyi uyku uygulamalarından bazılarını bulduk. İstediğiniz uyku düzeninizi sağlayacak uygulamalar işte burda.

Rain Rain Sleep Sounds

Çocukluğunuzu hatırlayın, arabadayken yağmurun sesi sizi uyutur muydu? Bu paylaştığınız bir hatıra ise ve uyku sorunlarınız varsa, o zaman Rain Rain Sleep Sounds rahatlamanıza yardımcı olabilir. Rain Rain Sleep Sounds, 25 den fazla seçim yapabileceğiniz dinlendirici sese sahip. Çadırınızdan okyanusun üzerindeki gök gürültülerini duyuyor musun? Size yardımcı olacak mükemmel sesi elde etmek için çeşitli seslerden bir karışım da oluşturabilirsiniz. Bunun bütün gece olmasından endişelenmenize gerek yok özel bir zamanlayıcı sesleri yavaş yavaş azaltır, siz uyuduktan sonra huzurlu bir gece uykusu sağlar.

Sleep Genius

Sleep Genius, NASA’nın astronotların uykularına yardım etmeye yönelik kendi araştırmalarından elde ettiği bilgileri kullanarak geliştirilen, uykuya yardım için dünyanın ilk gerçek bilimsel uygulamasını sunduğunu iddia ediyor. Bunu, kalp atış hızınızı yavaşlatan, beyninizi sakinleştiren ve günlük gerginlik ve stresten kurtulmanıza yardım eden, sizi uyku durumuna geçmenize yardım eden özel bir rahatlama programı yoluyla yapıyor. Dinlenme sonrasında sizi yavaş ve doğal olarak uyandırmayı hedefleyen, yavaş yavaş yükselen bir alarm ile birlikte, akıllı bir alarm olarak da işlev görüyor. İlginçtir, aynı zamanda gün boyunca performansınızı artırmak için kısa, dinlendirici uykular almanıza olanak tanıyan bir kısa uyku işleviyle birlikte geliyor. Bu listedeki ücretli uygulamalardan biridir, ancak diğer uygulamalar başarılı olamadıysa kesinlikle göz atmaya değer, ücreti $5.

Sleep Bot

Ücretsiz bir uygulama olan Sleep Bot uyuma saatlerinizi kalkış saatlerinizi kayıt altına alabileceğiniz bir uygulama. Uyku esnasında ki harekelerinizi takip edebilir ve bunları inceleyebilirsiniz. İçerisinde bir çok istatistiği de barındırmaktadır.

Sleep Cycle

Sleep Cycle uyku durumunuzu izleyerek sizi en doğru zamanda uyandırmaya çalışır. Uykunuz için çeşitli ayrıntılara sahip uygulamayı kullandıktan sonra uykunuz hakkında fazlası ile bilgi sahibi olabilirsiniz.

No Comments

There are not comments on this post yet. Be the first one!

Post your Comment

© 2018 VictorThemes. All right reserved.