ARAMA ÇUBUĞU
Erkek / 09 Nis 2018
Yeni Mercedes Benz A Serisi Çıktı

Yüksek teknolojili iç kabini ve güncellenen gövde tasarımı ile segmentinde lider olma iddiası bulunan Mercedes Benz A serisi sonunda karşımıza çıkıyor. 1997 yılında Mercedes Benz tarafından üretime giren kompakt model A Serisi’nin en yeni temsilcisi W117  kasa koduyla Şubat ayında dünyaya tanıtımı yapıldı. Yeni A Serisi’nde boyutlarda gelişme ve değişim gözleniyor. Yeni motor seçenekleri ve Mercedes’in hiçbir otomobilinde bulunmayan bilgi ve eğlence sistemi, sürüş asistanı oldukça dikkat çekici. Mbux ekranı dokunmatik olarak kullanılabiliyor. Sesli komut sistemine sahip Navigasyon S Serisi’nde bile bulunmuyor. Mercedes Benz’in patronu giriş seviyesinde olan otomobilimin eskisine göre daha etkileyici olduğunu söylüyor. Yeni model kendinden yüksek segmentteki araçların özelliklerine sahip. Sürüş dinamikleri olarak C Serisi, konfor ve sürücü asistanı olarak S Serisi standartlarında bir araç karşımıza çıkıyor. Aracın boyutlarındaki değişiklikler ise şöyle; 16mm genişleyerek 2mm yükseldi. Uzunluğu 120mm artmış ve şu an 4419mm. Dingil mesafesi ise 30mm uzamış. Kaputuysa 14mm genişletmişler. Yeni Mercedes Benz A Serisi, artırılan ses yalıtımı, düşürülen rüzgar direnci, değişen aks bağlantısı gibi yeniliklerle birlikte daha rafine bir halde karşımızda. Bagaj kapasitesi eskisine göre 29 litre fazla ve 399 litre olarak kullanılabiliyor. Ön tasarımı yeni CLS’leri andırıyor. Mercedes Benz A Serisi’nin ön ızgaraları ise AMG modellere benziyor. Keskin hatları ve ön aydınlatmaları ile birlikte dinamik bir görüntüye sahip olan araçta LED teknolojiye sahip adaptif ön aydınlatmalar opsiyonel donanım listesinde yer alıyor. Yeni LED stoplar ile birlikte aracın bagaj açıklığı 2mm arttırılmış. Seri’de ilk defa AMG paketleri dışında 19 inçlik jantlar da opsiyon olarak tercih edilebiliyor.

mercedes-benz

Mercedes Benz asıl değişikliği iç mekana harcamış gibi. S Serisi’nde kullanılan sürücü gösterge tablosuyla birleştirilen multimedya erkan A Serisi’nde kokpitin iç merkezini oluşturuyor. Yeni Seri’de bilgi eğlence sistemi, ilk defa kullanılan 7 inçlik dokunmatik ekran opsiyon olarak seçilebiliyor.

Yeni Mercedes Benz A Serisi, 4 veya 3 silindirli motorlar ile satışa sunuluyor. Benzin motorlar için A200 modelinde, Nissan- Renault ortaklığı olan 1.4 litre 162 bg güç üreten motor kullanılmış.  Yüksek performansa sahip A250 modelinde ise 2.0 litre 224 bg güç üreten motor kullanılıyor. A250 modelin 0-100 hızlanması 6.2 saniye olarak belirlenmiş. Dizel motor seçeneği tek olarak sunuluyor. A 180d 1.5 litrelik 115bg güç üreten motoruyla kullanılıyor. A200 modeli Avrupa’da 6 ileri manuel şanzımanla satışta. A180d ve A250 modelleri ise 7 ileri çift kavramalı şanzıman olarak sunuluyor. Ülkemizde sadece otomatik şanzımanlı modellerin satışa sunulması bekleniyor.

No Comments

There are not comments on this post yet. Be the first one!

Post your Comment

© 2018 VictorThemes. All right reserved.