ARAMA ÇUBUĞU
Erkek / 21 Şub 2018
2018 Yılında Merakla Beklenen Telefonlar

İşte Samsung, Apple, HTC, LG, Huawei, Xiaomi ve Sony ile ilgili bu yıl çıkaracakları telefonlara ilişkin söylentiler.

Samsung’la ilgili söylentiler:

89 ve X Samsung, Galaxy S9 Plus’ı hazırlıyor. Telefonla ilgili söylentiler yayılmaya devam ederken Samsung, Galaxy Sg’u neyin özel yapacağına dair bir ipucu verdi. 2017 mali raporunda 2018 yılı sonu itibari ile kamera ve Bixby asistanı üst seviye akıllı telefon yelpazesini güçlendirmek için kullanılacaklarını belirtti. Samsung, 25 Şubat’ta Mobil Dünya Kongresi’nde bir etkinlik düzenliyor ve Galaxy S9’u açıklayacak.  Çoğu söylentiye göre, Galaxy 89 ve Galaxy 89 Plus’ı birbirinden ayıran önemli bir fark var. Şirket Plus modeline çift lensli bir arka kamera ekleyebilir. Onun dışında Galaxy 88’e benzeyecekleri tahmin ediliyor. Bunu Twitter’da sızdırılmış sensör görüntüleri de dahil olmak üzere birkaç farklı sızıntı haberinde gördük. Galaxy 89’un dört farklı renkte olması bekleniyor. Gece yarısı siyahı, leylak moru, titanyum grisi ve mercan mavisi. Galaxy 89 Plus’ın sızan görüntülerine göre, parmak izi sensörünün üzerinde çift lensli bir arka kamera olacak. Galaxy 8 serisi, Samsung’un en güçlü cihazlarını ve satın alabileceğiniz en iyi akıllı telefonlardan bazılarını içeriyor; bu nedenle S9’un geleneği izlemesi bekleniyor. Tüm bu güç ve şaşırtıcı ekranlar fazla enerjiye ihtiyaç duyuyorlar. Galaxy S9’un BOOOmAh’Iik bir pili olacak, Galaxy 89 Plus ise daha büyük 3.500mAh’Iik bir pile sahip olacak.

Samsung Galaxy X

Samsung birkaç yıldır katlanabilir ekranlar üzerine çalışıyor ve nihayet 2018’de tamamen esnek olan ilk akıllı telefonu vitrine çıkarmaya hazır durumda. Katlanabilir, esnek ekranlı bir telefon size bilim-kurgu filmi gibi gelebilir. Ancak bu telefonun çıkışı düşündüğünüzden çok daha yakın olabilir. 2017 mali raporunun sonunda esnek ve katlanır ekranlara birkaç kez atıfta bulunulmuş, bu yakın gelecek açısından bizi heyecanlandırıyor. Samsung, Galaxy X’i CES 2018’deki özel bir etkinlikle gösterdi ve Galaxy X muhtemelen Samsung’un en pahalı akıllı telefonu olacak. Geçmişin popüler “kapaklı” telefon tasarımlarını anımsatan bir şekilde katlanan 7.3 inçlik büyük bir OLED ekrana sahip. Görüntüler, Galaxy X’in bugünkü akıllı telefon tasarımlarından daha şık olmasını ve telefonun arka yüzünün şimdiye kadar bir akıllı telefondan gördüğümüz her şeyden farklı eğri ve dalgalı bir tasarıma sahip olduğunu gösteriyor.

Apple iPhone SE2

iPhone X ve iPhone 8, piyasadaki en iyi telefon modellerinden ikisi olabilir, ancak oldukça pahalılar. Apple, ayrıca iPhone SE olarak adlandırılan daha küçük, daha düşük maliyetli bir cihaz da sunuyor. 2016’da çıkarılan SE, güncelleme yapılmadan uzun

bir süre geçirdi ancak son raporlar Apple’ın nihayetinde yeni bir modelin üzerinde çalıştığını gösteriyor. Geçici olarak iPhone SE 2 olarak adlandırılan cihaz, orijinal SE’deki 4 inçlik tasarımın korunacağı söylentilerine yol açıyor. Ancak yeni model, en yeni Apple işlemcisine yükselecek ve muhtemelen birkaç kamera güncellemesi de olacak. iPhone SE 2’nin kablosuz şarjı destekleyen bir camı olması bekleniyor ancak 8D algılama yetenekleri olmayacak. Ayrıca akıllı telefonun Mayıs ya da Haziran’da resmi lansmanı ile birlikte bu yılın ikinci çeyreğinde seri üretimine başlanacağı tahmin ediliyor. Raporlara göre telefonun, Apple’ın A10 Fusion işlemcisi, ZGB RAM ve 32GB veya 128GB depolama alanı seçenekleri ile geleceği düşünülüyor. Arka yüz kamerası 12 megapiksel çözünürlükte, ön yüz fotoğraf makinesi ise 5 megapiksel çözünürlükte olacak.

iPhone 11

Apple’ın iPhone X’i hepsinden daha yeni olmasına rağmen, bir sonraki iPhone’la ilgili söylentiler dolaşmaya başladı bile. Hali hazırda buna iPhone 11 diyoruz. Raporlara göre, gelecekteki en azından iki iPhone muhtemelen OLED ekranlara sahip olacaklar. 2017’de Apple, Samsung’a 5.2-inç, 5.8-inç ve 6.5-inçlik ekran siparişi verdi. Bununla birlikte bir başka raporda da Apple’ın pazarlanma olasılığının düşük olması nedeniyle 5.2 inçlik ekran siparişini iptal ettiği bildiriliyor. OLED siparişine ek olarak, bazı gazete haberlerinde Apple’ın 6 inçlik bir model için Japan Display’e panel siparişi verdiği bildiriliyor. Japan Display, OLED ekranlarından daha ucuz olan ve aynı özelliklerin birçoğunu sunan Tam Aktif LCD ekranlar üretmekte. Tam Aktif LCD ekrana sahip iPhone’lar, geleneksel LCD ekrana kıyasla daha koyu siyahlara sahip olacak ve ıslak ellerle kullanılabilecek. Bir başka raporda, iPhone’un 2018’de LCD ekranlı 6.1 inçlik ekonomik bir iPhone üreteceğini belirten bu bilgiyi destekliyor. Bu iPhone daha düşük çözünürlüklü bir ekrana sahip olacak ancak Face ID’ye de sahip olacak. Asya pazarının incelenmesine dayanan bir habere göre, en az bir iPhone 11 modelinde metal kasa bulunacak. 6.1-inç LCD iPhone muhtemelen birkaç farklı renkteki bir metal kasaya sahip olacak ve 6.1 inçlik telefonun çerçevesi alüminyumdan olacak.

HTC U 12

HTC’nin yıldızı şu an yükseliyor. Şirket, HTC 10 ve HTC U11 ile üst üste iki büyük amiral gemisi telefonu çıkardı. Tayvanlı şirket, muhtemelen HTC U11’i doğrudan takip eden HTC U12 ile bu çizgiyi sürdürmeyi umuyor. HTC, HTC U12 için olası tasarım seçenekleriyle ilgili olarak konuştu; ancak, HTC U11’in eski görünümünden farklı olarak, çerçevesiz bir tasarıma yönelme olasılığının yüksek olduğunu söyledi. Gelecekteki güçlü Snapdragon 845’i içeren telefonların sızdırılmış bir listesi, HTC U12’nin muhtemel işlemcisi konusundaki soruya hemen cevap veriyor. Birçok 2018 amiral gemisi ürün, Oualcomm’un en son işlemcisini içerirken, HTC’nin işlemci gücünde yeni bir şey olmadan bir amiral gemisini piyasaya sürmesi tuhaf olurdu. Diğer spesifikasyonların net bir cevabı yok. HTC’nin, önceki amiral gemisinden daha az RAM veya depolama alanına sahip amiral gemisi telefonu çıkarması garip olur; bu nedenle U12’nin 6GB RAM ve 128GB depolama alanı için bir seçeneği olacağını varsaymak yerinde. U12’nin 4GB /64GB modelinin sonunu görüp görmeyeceği tartışmalı, ancak 64GB depolama alanındaki modelin kalacağı ve 4GB RAM değerinde daha düşük fiyatlı bir modelin sunulacağını düşünüyoruz. Yine de, bu nokta biraz spekülasyon içeriyor. U12, Mart veya Nisan ayında sunulacak gibi görünüyor.

HTC 11 Eyes

Geçen yıl, HTC bize üç akıllı telefon sundu: HTC U11 ve U11 Plus ve HTC U11 Life. Şirket ayrıntıları henüz doğrulamasa da, söylentiler HTC U11 Eyes olarak bilinen seriye yeni bir ek ima ediyor. İşte HTC U11 Eyes’a ilişkin bildiklerimiz. Bildirildiğine göre HTC U11 Eyes, 6 inç 1,080 x 2,160 Super LCD3 ekrana sahip. Cihazın, siyah, gümüş ve kırmızı olmak üzere üç farklı rengi var. Cihazın en sağında, bir çift “göz” e benzeyen ön tarafa bakan ki kamera var bu da muhtemelen cihaza adını veriyor. Arkada, çift LED ve çift tonlu flaşlı tek bir kamera bulacaksınız. Onun hemen altında bir parmak izi tarayıcı, alt kısmında hızlı şarj için bir USB-C tipi bağlantı noktası var. HTC U11 kapağın altında bir Snapd ragon 652 sekiz çekirdekli işlemci ve 3,930mAh’lik bir pil içerebilir. Depolama alanı olarak 4GB RAM ve bir MicroSD kartı ile 64GB’a kadar genişletilebilir depolama alan olacak. Su ve toz direnci söz konusu olduğunda IP67 sertifikasına da sahip. Bazı kullanıcılar, Oreo’nun yerine Android Nuga’yı çalıştıracağını duyduğunda hayal kırıklığına uğrayabilirler.

HTC Breeze

HTC, MWC 2018’de amiral gemisi bir telefonu açıklamaya hazırlanmıyor, ancak bu başka bir telefon duyurmayacağı anlamına gelmez. Yeni HTC U11 Life, ne yazık ki hayal kırıklığı yarattı. HTC’nin yeni bir giriş seviyesi telefon planladığı şeklinde söylentiler başladı. Breeze, 18: 9 oranlı bir ekrana sahip olacak ve cihaz “çerçevesiz” kategorisinde değerlendirilecek. 5.5 inçlik ekran çerçevesiz tasarımlar dünyasında oldukça küçük kalıyor. Bu nedenle telefonun elde nispeten küçük kalmasını bekleyebilirsiniz. Bir Mediatek SOC işlemci, 2GB RAM ve bir adet 16GB depolamam alanı ile gelen bu telefon son derece düşük fiyatlı bir ürün olacak gibi görünüyor. Ekonomik HTC U11 Life, en düşük fiyatlı modelde 3GB RAM ve 32GB depolama alanıyla geliyor. Bu nedenle HTC Breeze. düşük özellikli bir model. 2 GB RAM, HTC Breeze‘i Android Go gereksinimlerinin üstünde tutuyor.

LG 67

LG, G6 ile 2017’nin en iyi akıllı telefonlarından birini çıkarmıştı. Yeni tasarımı. geniş ekranı, mükemmel geniş açılı kamerası ve güvenilir performansıyla devrim niteliğindeki tasarımıyla şirket, 2016’daki G5’ten dönüş yapmıştı. LG GG, Mart 2017’de piyasaya çıktığında, hemen şirketin en üst düzey cihazı hakkında söylentiler dolaşmaya başladı. İşte LG G7 hakkında bildiklerimiz. Şirket yeni telefonu G7’yi tanıtma konusunda Ocak’taki CES fuarını ve Şubat’taki Mobil Dünya Kongresi’ni pas geçti. Şirket yöneticileri tanıtımın biraz gecikeceğini belirttiler. LG G7’de Snapdragon 845 işlemci kullanılacak, bu da geçen yılki Snapdragon 835’e göre yüzde 25’lik bir performans artışı sağlayacak. İşlemci, desteklenen ağlara gigabit bağlantı sağlamak için X20 LTE modem de içeriyor. Raporlarda belirtildiğine göre telefon bir OLED ekranla gelecek. Yeni endüstri trendi olan OLED teknolojisi, LCD’ye kıyasla gelişmiş bir kontrast, güç verimliliği ve daha ince ekranlar sunuyor. OLED paneline geçmek, G7’yi Google’ın Daydream VR’ı ile de uyumlu hale getirecek, bu G6’da atlanmış bir özellikti.

No Comments

There are not comments on this post yet. Be the first one!

Post your Comment

© 2018 VictorThemes. All right reserved.