Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
img
Home / Erkek / Akıllı Telefonlar İçin Takvim Uygulamaları

Akıllı Telefonlar İçin Takvim Uygulamaları

/
/
/
148 Views

Akıllı telefonları satın almamızın pek çok nedeninden biri de, hayatımızı düzenlememize yardım etmeleridir. Bu yardımı başka hiç bir uygulama, takvim uygulamasından daha iyi yapamaz ve akıllı telefonlar üzerlerinde takvimlerle gelirken, bazen bu uygulamalar beklentileri karşılamaz. Biraz daha canlı bir arıyorsanız, organizasyonunuzu genişletecek bazı önemli üçüncü parti uygulamalara ihtiyacımız var ve bunların mümkün olduğunu sandığımızdan daha fazlasını yapmasına izin vermeniz gerekir. Bu nedenle, hem iOS hem de Android için bulabileceğimiz en iyi takvim uygulamalarının bir listesini yaptık. Bir göz atın ve hayatınızı kolaylaştırın.

 

Fantastical 2

İşletim sistemi: iOS

Fiyatı: 5$

iOS için en iyi takvim uygulaması yalnızca Fantastical 2 olabilir. iPhone, iPad ve Apple Watch ile çalışır ve 3D Touch ve Force Touch gibi özelliklerin avantajını kullanır. Onu iOS’da bulunan diğer uygulamaların üstüne çıkaran şey, birden fazla dili desteklemesi, hatırlatıcılar oluşturmak için kullanıcıların konuşmayı kullanmasına izin vermesi ve hatta hatırlatıcı ve uyarılar oluşturmak için basit metin ifadelerinin kullanılmasını desteklemesidir. Pratik, hızlı, uyumlu ve zengin özelliklere sahiptir. Bunlar, yaşamınızın daha kolay planlanmasını sağlayacağını umduğunuz bir uygulamadan istediğiniz şeylerdir. iPad uygulaması, tüm aktivitelerinize ve hatırlatıcılarınıza hızlı ve kolay erişmenizi sağlayan benzersiz bir kontrol paneli görünümündedir. Apple Watch’unuz varsa, hatırlatmalarınızı ona yönlendirecek ve bunun yanında Force Touch özellikleri sayesinde yeni aktiviteler eklemek için doğrudan saatle konuşmanıza izin verecek özel bir uygulama var. İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca, İspanyolca ve Japonca desteklenmekte. Uygulamanın özelliklerinin birçoğu standart ve yalnızca bir takvim uygulamasından bekleyebileceğiniz şeyler, ancak Fantastical 2, zamandan tasarruf için her işlemi daha kolay hale getiriyor. Örneğin, hatırlatıcılar oluşturmak için bir cümleye “reminder”, “to do” veya “task” ile başlayabilir veya yeni uyarılar belirlemek için “reminder me tomorrow at 3PM” veya “alarm 3PM” gibi terimleri kullanabilirsiniz. Ayrıca, bir uyarıya bir yer bilgisi ekleyebilirsiniz; böylece, belirli bir lokasyondan ayrıldığınızda veya geldiğinizde söner. Örneğin, bir markete giderseniz, size süt ve ekmek ihtiyacınız olduğu hatırlatılır.

 

CloudCal

İşletim sistemi: Android

Fiyatı: Ücretsiz/Pro upgrade’i $4

Android kullanıcıları için CloudCal’ı yeterince öneremeyiz. CloudCal, belirli bir günde ne kadar meşgul olduğunuzu göstermenin benzersiz bir yoluna sahip. Android uygulaması, ayın günlerini saat yüzlerine çeviren ve farklı renkli daireler veya bir dairenin dilimlerini gösteren Magic Circles adlı bir sistemi kullanıyor. Her biri, o gün için planladığınız görevlere karşılık gelir. Eğer birinin doğum günüyse, o gün tam bir sihirli daire olur. Aynı gün iş yerinde bir toplantınız varsa, daha önce bahsedilen “Toplantı” etiketli dairenin dışında bir başka renkli bölüm olacaktır. Sihirli daire sisteminin amacı, insanlara günlerinin neye benzeyeceğini ve her şeyin arasında ne kadar boş zaman kalacağını kabaca göstermektir. Sihirli daireleri tamamlamak için CloudCal, hareket desteği, özelleştirilebilir görünümler, dışardan takvim bilgisi alma özelliğine sahip ve Uber, Maps ve Waze gibi diğer uygulamalarla birlikte de çalışabiliyor. Ancak, bu uygulamaların yüklü olması gerekiyor ve önce $3.49’a uygulamanın Pro sürümünü satın almanız gerekir. Yüklendikten sonra, CloudCal’den Uber’i arayabilir veya programlı aktivitelere ve görevlere yer bilgisi eklemek için Maps ve Waze’i kullanabilirsiniz.

Tavsiyemizin arkasındaki en büyük etken, uygulamanın şık ve hızlı bir şekilde bilgi alan benzersiz Magic Circles sistemidir. Ayrıca, CloudCaI’ın özelliklerini ve fonksiyonlarını tamamlamak için Uber, Maps ve Waze gibi diğer uygulamaları kullanabilirsiniz. Aktivitelere fotoğraf, ses dosyası ve Dropbox dosyası ekleyebilmeniz de hoş.

 

Tiny Calendar

İşletim sistemi: DS, Android

Fiyatı: ücretsiz/uygulama içi satın alma var

Phone ve Android cihazlarda önceden yüklenmiş takvimlere basit bir alternatif istiyorsanız, Tiny Calendar bu iş için uygundur. Bu uygulamanın ücretsiz sürümü, bir takvim uygulamasında ihtiyaç duyduğunuz tüm temel şeyleri yapmanıza olanak tanır: Çevrimdışı çalışma, düzeltmelerin ve bilgilerin cihazlar arasında senkronize edilmesi, birden çok görünüm şekli ve size bildirimleri ileten veya e-posta yoluyla bilgilendiren anımsatıcılar oluşturabilime gibi. Daha sonra yol tarifinde kullanılmak üzere, etkinliklere belirli yerler eklemek için cihazınızın GPS özelliğini kullanabilirsiniz. Ayrıca, Tiny Calendar’ı yerel takvimlerle veya Google Calendar ile senkronize edebilirsiniz, böylece mevcut seçenekleri beğenmiyorsanız bunlar uygulamayı kullanmanız için sizi teşvik edebilir. Elbette ki bunların hepsine karşılık dezavantajı, reklamların varlığıdır; bunlardan uygulamayı Pro sürümüne yükselttiğinizde kurtulabilirsiniz. Reklamsız olmanın yanı sıra $7’lık Tiny Calendar Pro uygulaması, davetiyeleri kabul etme ve başkalarını davet etme, e-postayla aktiviteleri dışarı gönderme seçeneği ve tekrar eden aktiviteler oluşturma gibi bir takım ek özellikler de sunuyor. Ayrıca, daha mavi ve gri temalara erişebilirsiniz; bu, uygulamanın renk şemasını değiştirmek isterseniz harika bir şey. Veya, yalnızca bir veya iki özelliği yükseltmek istiyorsanız, bunları yükseltme ücretinden daha az bir para ile tek tek de satın alabilirsiniz.

 

Google Calendar

İşletim sistemi: iOS, Android

Fiyatı: Ücretsiz

Google Calendar’ın, şimdiye kadar her şey için Google’a yatırım yapan insanlar için en iyi yol olduğunu düşünebilirsiniz, ancak bu doğru olmayabilir. Gmail birincil e-posta servisinizse, yakında olacak uçuşlar, otel rezervasyonları ve restoran rezervasyonlarınız gibi belirli etkinlikleri Google takviminize otomatik olarak eklediğini görürsünüz. Bunun dışında, Gmail’i olmayan kullanıcılar da aynı işlevleri kullanabilirler. Gelecek aktiviteler için hatırlatıcılar ayarlama ve bu etkinliklerle aynı gün için planlanan yapılacakları kontrol etme gibi olağan seçenekleri de bulacaksınız. Belirli bir günde veya belirli bir hafta boyunca nelerin yer aldığını göstermek için farklı takvim görüntüleri var. Google Calendar ayrıca, Samsung’un S-PIanner’ı veya Apple’ın iCIoud’u gibi kullanabileceğiniz diğer takvimlerle sorunsuz bir şekilde bağlantı kurabilir. Google Calendar’ın yapabileceği daha özel şeylerden biri de, kişisel hedefler belirleme seçeneğidir. Haftada üç kez koşmak mı, yoksa video oyunları oynamak için zaman ayırmak mı istiyorsunuz? Uygulama bu tür şeyler için zaman ayırıp program yapabilir. Ne yazık ki, kullanıcı yorumlarını temel alırsak, deneyiminiz Google Calendar’ın gerçekte ne kadar iyi çalıştığına bağlı olarak değişebilir. Bazıları, alarmların ve hatırlatıcıların çalışmasını durdurduğunu veya diğer cihazlar arasında senkronize olmadığını söylerken, bazıları da uygulamayı daha iyi hale getirecek ek özellikler istiyorlar. Bununla birlikte, şikayetçi olmayan, amaçlanan şekilde çalıştığını söyleyen kullanıcılar da var ve bunu kullanmaya devam edeceklerini umuyoruz. Sıkı bir Gmail kullanıcısıysanız, kesinlikle bunu denemeye değer. Bunun ötesinde, Google Calendar’ı yönetebilirken, ya QR kodlarını ya da NFC barkodlarını kullanarak aktiviteleri de paylaşabiliyorsunuz. Takviminizi daha kişisel hissetmek istiyorsanız, seçebileceğiniz 48 renk var. aCalendar’ın $5’lık sürümü, bazı kişilerin yararlı bulabileceği birkaç özellik daha içerir. Reklamların kaldırılmasının yanı sıra aCalendar +, gelişmiş ayarlara ve görev yönetimine erişmenizi sağlayacak, takvime resmi tatiller ekleyecek ve katılımcıları davet edebilme, kişileri bağlayabilme ve gizlilik ekleyebilme gibi çeşitli “iş özellikleri” de sunuyor.

 

Jorte Calendar & Organizer

İşletim sistemi: Android, DS

Fiyatı: Ücretsiz, uygulama içi satın alma var

Jorte sadece takvimden başka bir şey olmadığı iddiasında. Yaşamınızdaki ana organizasyon uygulaması ve günlük deneyimlerinizi katalogladığınız bir günlük olmayı istiyor. Hem iOS hem de Android için mevcut olan Jorte, Google Calendar, Google Task, Evernote ve Microsoft Office gibi başka takvim, not alma uygulaması ve görev yöneticileri ile senkronize olabiliyor. Uygulama özel bir bulut servisi tarafından da destekleniyor. Bu servis, cihazlar arasında verileri senkronize etmek, yedekleme yapmak ve aynı zamanda Jorte kullanıyorlarsa, takvimleri başkaları ile paylaşmak için kullanılabiliyor. Jorte ayrıca kişiselleştirme ile ilgili. Size düzinelerce renk, arka plan resmi ve yazı tipi seçeneği ve hatta kendi yazı tiplerini kullanmanızı önerir. Uygulama içi satın alma işlemleri, ek ikonları, duvar kağıtlarını ve temaları içerir, beğendiğiniz bir stil bulmakta zorluk çekmeniz pek olası değil. Takvim özelliklerine gelince, Jorte hayal kırıklığı yaratmıyor. Aylık, haftalık ve günlük görünümler var; başkalarına uyum sağlamak için Pazardan başlayan haftanın başlangıç gününü değiştirebilirsiniz; belirli aktivitelere kaç gün kaldığını bilmenizi sağlayan geri sayım özelliği de var. Ayrıca, tekrarlanan etkinlikleri destekler ve aktivitelerin her hafta, iki haftalık, yıllık veya ayın ilk günlerinde gerçekleşmesi için ayarlama olanağı sağlar. Sanki bu yetmezmiş gibi, Jorte de bir günlük gibi de davranabilir. Fotoğraflar ve yorumlar günlüğe eklenebilir ve başkaları ile paylaşılabilir. Jorte Premium, fotoğraflarınızın dışında boş alan bulmak veya biraz daha fazla özelleştirme istiyorsanız, ihtiyacınız olanı size verebilir. Aylık $3 veya yıllık $30’a, toplam beş takvim oluşturabilir, hiçbir reklam görmez, güvenlik uygulaması şifresine ve sınırsız ücretli temalara sahip olabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Abone olun, tüm yazılardan haberdar olun!

Blog sitemize abone olarak tüm yeni yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir