SEARCH AND PRESS ENTER
Bilim & Teknoloji / 21 Şub 2018
En Güvenilir VPN Uygulamaları

Belki Netflix’i başka bir ülkede izlemek için konumunuzu gizlemek istersiniz veya herkese açık bir Wi-Fi ağına bağlanabilirsiniz ve hassas verileri göstermek istemezsiniz veya belki de sadece gözetlenme konusunda endişeleniyorsunuz. Online dünya, güvenlik ve gizlilik tehditleriyle dolu. Bir VPN (sanal özel ağ) servisini kullanarak, tüm internet iletişiminizin şifrelenmesini ve meraklı gözlerden korunmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca, farklı ülkelerin sunucularına bağlanmak ve bazen en iyi şovlara ve filmlere erişmek için Netflix gibi web sitelerini kandırmak için kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, tüm VPN uygulamaları eşit şekilde oluşturulmamıştır. Sunulan sayısız servis var, bu nedenle en iyi VPN’leri bulmak zor olabilir.

Nereye kaydolduğunuzu da düşünmelisiniz. Seçtiğiniz VPN servisine çok güvenebilirsiniz, ancak gizlilik konusunda bazıları şüpheli politikalara sahipler. Hizmet ücretsiz olarak sunuluyorsa, durup iş modelini düşünmek lazım. Verilerinizi mi satıyorlar yoksa sizi diğer tehditlere mi maruz bırakıyorlar? Sadece birkaç örnek vermek gerekirse, Hola’nın kullanıcıların bant genişliğini sattığı ve VPN Defender’ın analitik şirketi App Annie’ye ait olduğu tespit edildi. Seçtiğiniz hizmet hakkında biraz çalışmak, gizlilik politikasını okumak ve nasıl rahat olacağınıza karar vermek önemlidir.

NordVPN

İşletim sistemi: Android, iOS, Windows

NordVPN servisini şiddetle öneririz. Uygun hızlan ve makul fiyatları, otomatik bağlantı seçeneğini içeren kullanımı kolay bir arayüzle birleştiriyor. Özellikle ABD’deki sunucularda yoğun zamanlar oluyor, ancak bağlantı asla kopmuyor. Bu senvis, tam HD video akışında güvenilir ve tutarlı bir hız sunuyor. Android’e ek olarak, Windows, MacOS ve iOS’da çalışıyor ve servisi aynı anda altı adete kadar farklı cihazda kullanabiliyorsunuz. 59 ülkede 2800′ den fazla sunucusu bulunuyor.

NordVPN, çeşitli nedenlerden dolayı en saygın VPN’lerden biri. Şirketin girişleri takip etmeme politikası olması, askeri sınıf şifrelemesi ve servisin Panama’da (ABD veya Avrupa’da izlenmekten uzak) olması, onu çok popüler bir VPN hizmeti haline getiriyor. Kendi sözleriyle: “NordVPN intenette nereye gittiğinizi asla kaydetmez. Biri sorarsa, yapabileceğimiz en iyi şey omuzlarımızı silkmektir ve bu şekilde davranmayı seviyoruz. ” Bir de öldürme anahtarı var, böylece VPN başarısız olursa bağlantınız otomatik olarak kesiliyor. Hizmetin ücreti ayda $12, ancak daha uzun süre abone olduğunuz takdirde daha indirimli teklifler sunulmakta. Şu anda, örneğin, yıllık $70 (ayda yaklaşık $5,75), iki yıl için $80 (ayda yaklaşık $3,30) veya üç yıl için $1 W’a (ayda $2, 75) servisi kullanabilirsiniz

CyberGhost VPN

İşletim sistemi: Android, İOS, Windows

CyberGhost, internet erişiminizi korumak için çeşitli seçenekler sunan sağlam bir VPN servisi. Öncelikle, Wi-Fi bağlantılarınızı otomatik olarak güvence altına alıyor, WiFi’yi koruyor. Uygulama tüm e-postalarınızın yanı sıra Messenger, Skype, Viber ve kullanmak istediğiniz diğer herhangi bir mesajlaşma uygulamasını şifreliyor. Şifreleriniz, ödemeleriniz ve bankacılık işlemleri tümüyle güvende oluyor. Sadece Wi-Fi üzerinde çalışmıyor, aynı zamanda siz 4G veya LTE’Yİ kullanırken o bağlantıları da güvence altına alıyor. 30’dan fazla ülkede 1,000’den fazla sunucudan seçim yapabilirsiniz. Yurt dışındaysanız, akan medya servislerine güvenli bir şekilde erişmenizi sağladığını bilmeniz önemli. Servis PPTP, L-2TP / IPSec ve OpenVPN protokollerini destekliyor ve 256 bit şifreleme sunuyor. CyberGhost’un iyi bir gizlilik politikası var ve aktivitelerinizi kaydetmiyor veya kişisel verilerinizi saklamıyor. CyberGhost VPN, aylık $10 ABD veya yıllık $30 gibi bir abonelik fiyatına sahip. Ayrıca Windows, MacOS ve Android ile uyumlu.

VyprVPN

İşletim sistemi: Android

Bir diğer hızlı ve güvenilir servis olan VyprVPN, online gizlilik ve güvenlik söz konusu olduğunda sağlam bir sicile sahip olan Golden Frog tarafından sağlanmakta.

Üçüncü partilerden bağımsız olarak kendi şebekelerine sahipler ve onu işletmekteler, verilerinizi kimseyle paylaşmıyor ve yalnızca 30 gün boyunca kullanılan IP adreslerini, bağlantı sürelerini ve byte’ların kaydını tutuyorlar. Başka bir ülkeden akan içerik arayışındaysanız, Chameleon idealdir. VyprVPN’nin bir öldürme anahtarı özelliği de var. Android uygulamasının kullanımı inanılmaz derecede kolay. Yerel bir sunucu bulmak için bağlanmanız, en hızlı sunucuyu seçmeniz veya belli bir ülke belirlemek isterseniz listeye göz atmanız yeterli. Bağlantınız hakkında temel bilgileri görebilir, hız grafiğini kontrol edebilir ve bir bağlantı günlüğü görebilirsiniz. VyprVPN uygulamasıyla ilgili hoş bir şey, onu herkese açık Wi-Fi koruması için mükemmel olan, tercihlerinize dayanan otomatik olarak bağlanma şeklinde yapılandırabilmenizdir (güvenilmez bir ağa her katıldığınızda olduğu gibi). Servis İsviçre merkezli.

Standart hesap aylık $10 veya bir yıl için $60’a mal olup üç eş zamanlı bağlantıya izin veriyor. Aylık $13 veya yıllık $80 olan Premium hesap için başvurmanızı öneririz.

Bunu yaparsanız, size eş zamanlı beş bağlantı ve birkaç ek özellik ve destek sağlayacaktır. Ücretsiz 3 günlük denemeyle hizmeti kendiniz test edebilirsiniz.

Private Internet Access VPN

İşletim sistemi: iOS

Private Internet Access (PIA) Anonymous VPN servisi, iOS’ta popüler bir seçenek olmaya devam etmekte. Popüler hedefler için bazı bölgesel seçenekler de dahil olmak üzere dünya genelinde iyi bir yer seçimi sunuyor (toplamda 27 yer). Hızlar genellikle yüksek ve servis 256-bit şifrelemeyi ve OpenVPN’i destekler, ancak hız için 128-bit şifreleme önermekte. Servis ABD merkezli ve trafik ve VPN kullanımını kaydetmemeyi taahhüt ediyor. Masaüstü istemcileri her türlü konfigürasyon seçeneğini sunarken, iOS uygulaması çok basit. Giriyorsunuz, bir listeden bir hedef seçiyorsunuz ve devam ediyorsunuz. Hız bilgisi açıkça atlanmış ve bazen bağlantınızı kesiyor. PİA Çin ücretsiz deneme yok ancak hizmet yedi günlük, para iadesi garantisi sunuyor. Ayda $7, altı ay için $36 veya yıl için $40 ödeyebilirsiniz. Bu, ödenen paraya göre iyi bir değer sunarken, beş eş zamanlı bağlantı desteğini de içeriyor.

ExpressVPN

İşletim sistemi: Android

ExpressVPN ile dünyanın her yanında yaklaşık 100 farklı yerde bir seçeneğiniz var. Servis aynı zamanda genel olarak güvenilir ve 256-bit şifreleme desteğinin yanı sıra mükemmel 7/24 müşteri desteği sunuyor. Şirket trafik verilerinin veya gezinme aktivitesinin günlük kayıtlarını tutmuyor ve uygulama kullanımı da basit. Bağlanacak uygun yerlerin bir listesini sağlıyor ve genellikle saniyeler içinde bağlanmanıza izin vererek oldukça iyi çalışıyor. Hızlı bağlantılar için bir ana ekran aracı da var ve aynı anda üç bağlantıya sahip olabiliyorsunuz. ExpressVPN, ayrı tünellemeye izin veriyor, böylece cihaz trafiğinizin bir kısmını VPN üzerinden yönlendirebilir, ancak isterseniz diğerlerinin İnternet’e doğrudan erişmesine izin verebilirsiniz. Ancak, bir öldürme anahtarı özelliği yok. Servis, İngiliz Virgin Adaları merkezli.

ExpressVPN’i 7 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz. Ondan sonra, ayda $13, altı ayda 360 veya bir yıl için $100 ödemeyi gözden geçirebilirsiniz. Yine de, özellik seti genelinde aynı ve her seçenek 30 günlük para iadesi garantisi ile birlikte geliyor.

IPVanish VPN

İşletim sistemi: İOS

60’dan fazla ülkede 180’den fazla sunucuya sahip olan IPVanish ile bağlantı kurmak için herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. OpenVPN ve 256-bit şifreleme için hala destek sunarken, sıfır günlük kaydı vaat ediyor. Aynca, bazı servislerin engellediği P2P trafiğine izin veriyor.

iOS uygulamasını oldukça kolay bulacaksınız.

Lokasyon ve popüler ülkeleri kullanarak İnternet’te gezinebilirsiniz. Üstelik, ABD gibi bölgelerde, sunucular şehirlere göre listeleniyor. Aylık $10, üç aylık $27 veya yılda $75 olmak üzere geniş bir abonelik planına sahip. Sınırsız bant genişliği sağlıyor, ancak aynı anda iki eş zamanlı bağlantı yapabilirsiniz – bir OpenVPN bağlantısı ve bir diğer protokol (L2TP veya PPTP) bağlantısı.

TunneIBear VPN

İşletim sistemi: Android

Şirin ve şık bir şey istiyorsanız, o zaman TunneIBear tam size göre. USP burada basit, ayı temalı bir paket. Az miktarda günlük kayıt tutuluyor ve TunneIBear online işlemlerinizi hiçbir zaman izlemeyeceğini, IP’nizin günlük kaydını tutmayacağını ve ​herhangi bir üçüncü tarafla paylaşmamayı taahhüt ediyor. Ayrıca 256-bit şifrelemeyi destekliyor, 20 ülkede sunuculara sahip ve oldukça yüksek hızlar sunuyor.

Verilere bakılırsa, Android uygulaması süper şirin ve kullanımı kolay. Sunucu konumlarını bir haritada görebilir ve onlara tünel oluşturmak için hafifçe vurabilirsiniz. Ana ekran için kullanışlı bir araç var. Bir öldürme anahtarı özelliği var ve TunnelBear aynca Bitcoin’i kabul ediyor. Servis Kanada merkezli.

Tek bir cihaz için her ay 500 MB ücretsiz veri alabilirsiniz. Normal abonelik ücreti ayda $10 veya yıl için $60, bu da aynı anda beş cihazla sınırsız şekilde yararlanmanızı sağlıyor.

F-Secure Freedome VPN

İşletim sistemi: Android

Şu anda 20’den fazla ülkeyi kapsayan Freedome ile Avrupa, Kuzey Amerika ve

Asya’da iyi bir sunucu serisi bulacaksınız. Finli sağlayıcı F-Secure, verilerinizi günlüğe kaydetmeyeceğini taahhüt ediyor ve kaydolmadan bir hesap oluşturmanıza izin veriyor. ABD ve İngiltere de dahil olmak üzere pek çok ülkede BitTorrent kullanımına izin vermiyor. Android uygulaması oldukça şık ve kullanması daha kolay olamazdı. Servisi açmak ve kapamak Çın hafifçe dokunabileceğiniz büyük bir düğme göreceksiniz. Altında bazı istatistikler var. Lokasyonu değiştirebiliyorsunuz. Öldürme anahtarı yok. F-Secure ayrıca bir anti-virüs sağlayıcısıdır, bu nedenle virüslere, kötü amaçlı yazılımlara ve tehlikeli web sitelerine karşı koruma sağlayan diğer uygulamaları ve hizmetleri de sunmaktadır.

Uygulamayı beş gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz. Bundan sonra, üç cihaz için yılda 350, beş cihaz için $60, yedi cihaz için $80 harcayabilirsiniz.

1 Comment

  1. efebakan

    21 Şub 2018 - 23:20

    Yazın açıklayıcı bir yazı olmuş teşekkürler emeğine sağlık
    Saygılar

Post your Comment

© 2018 VictorThemes. All right reserved.