ARAMA ÇUBUĞU
Kadın / 13 Ara 2017
Erkekler Ne Zaman Ciddi İlişki Düşünür?

Konu ilişkiler olduğunda karşımızdaki kişiden net olmasını isteriz. Fakat işler her zaman böyle yürümemekte. Uzun vadede erkeğin bizimle olmak isteyip istemediğini anlamak için akıl oyunlarına başvuruyoruz. Bu zaman zarfında sadece yıpranmıyor, kendimiz ile ilgili yanlış bir izlenimde bırakmış oluyoruz. Hayatımıza giren erkekler, ‘ şu an ciddi ilişki yaşamaya hazır değilim’, ‘ Hayatımı yoluna koymaya çalışıyorum’, ‘ Önceliklerim farklı’ gibi nedenler ile duygusal yakınlık kurmaktan çekinebilirler. Bizler de bağlanmaktan korkan ve duygusal olarak olgunlaşmamış biriyle birlikte olmak istemediğimizden n yakın kapıdan çıkıyor ve bekarlar kervanına geri katılıyoruz. ‘İlişkimize isim verelim’ ve ‘ Son kız arkadaşından neden ayrıldın’ konuşmalarının amacı karşımızdaki ile düşüncelerimizin paralelliğini ölçmektir. Erkekler ise bu tarz sorulara karşı savunma moduna geçiyor, hatta bir adım geri atıyorlar. Tüm bu olaylardan uzaklaşmak istiyorsanız fakat bir yandan da ilişkinin gidişatını netleştirmek istiyorsanız tavırlarınızda küçük değişiklikler yapabilirsiniz. Açık olarak ‘Evlenmeyi düşünüyor musun’ diye sormak yerine soruyu biraz daha yumuşak hale getirin. Bu evrede esprili bir yaklaşım ile son zamanlarda çok fazla düğüne katıldığınızdan bahsedip topu karşı tarafa atabilirsiniz. Çevresinde bekar arkadaşı olmayan erkekler, ister istemez ilişkilerine daha ciddi yaklaşırlar ve geleceğe yönelik hareket ederler. Ayrıca her zamanki sohbetlerinizden birisinde iş hayatı hakkında ufak sorular sorarak öğrenmek istediklerinize yaklaşabilirsiniz. Erkeklerin kariyerleri her ne kadar ciddi ilişkilere adımlar atmaktan bağımsız gözükse bile öyle değildir. Hiçbir birey, evlenmeden önce kendi geçimini sağlayamıyor. Bu anlamda kendini yetersiz hissedecek erkek ciddi ilişkilere adım atmaktan kaçınacaktır.

Romantizm Anında Erkekler

Romantik bir film izlerken erkeğin vücut dilini okumaya çalışın. Tam anlamı ile düşüncelerini anlayamasak da film boyunca sıkılmış ve gördüklerinden etkilenmemiş şekilde davranıyorsa ya izlenilen film kötü ya da henüz içerideki romantik erkek ortada değildir.

romantizm

Randevulara Gecikiyorsa

Sizinle buluşmak için yapılan plan çok zaman alıyor ve haftada bir görüşüyorsa alarmları devreye sokabilirsiniz. Erkek sizi görmek için çaba sarf etmiyorsa kendisinin sizin için uygun bir seçenek olmadığını söyleyelim. Çünkü öncelikleri arasında girmediğini anlamamız çok da zor değil.

randevu

Erkek Muhabbetine Katılın

Sevgilinizin arkadaş grubu ile az bir zaman geçirmiş olsanız bile bizim dünyamızdan farklı olduğunu fark etmişsinizdir. Eğlence ve spor üzerine kurulan sohbetlerde arada sırada esprinin dozu kaçsa da keyifleri asla kaçmaz. Arkadaşları arasında komiklik olsun diye ilişkiniz veya sizinle ilgili yapılacak espriler yeterli olgunluğa ulaşmadığını gösterebilir.

erkek muhabbeti

Gelecek Erkekler İçin Korkutucu

Hayat planlarına sizi dahil etmeyen erkekler gelecek hakkında konuşmaktan ve plan yapmaktan uzak dururlar. Doğru kişi, ilişkiniz daha bu aşamalara gelmeden sizi dışarıda hissettirmez. Önemli bir karar  verecekken sizin de fikrinizi alır. İş dünyası ile ilgili ya da ailevi problemler olabilir. Karar verirken alacağı kararın ilişkinizi ileride nasıl etkileyeceğini düşünüyorsa onun hayatında sağlam bir yerinizin olduğunu bilmelisiniz. Bu yazı, ciddi ilişki için doğru kişiyi bulup bulmadığınızı umarım anlamanıza katkıda bulunacaktır.

gelecek

 

No Comments

There are not comments on this post yet. Be the first one!

Post your Comment

© 2018 VictorThemes. All right reserved.