ARAMA ÇUBUĞU
Dijital / 12 Ara 2017
İçerik Pazarlama ile Sosyal Satışları Artırmanın 5 Yolu

İçerik pazarlaması veya sosyal satış başarısı, bir anahtar ile kilidi açmak kadar kolay değildir. Belirli sonuçları kullanarak izleyicilerle bağlantı kurmak için satış oyunları ile içerikleri kullanmak birçok pazarlamacı ve satış organizasyonları tarafından başarılı olduğu kanıtlanmıştır. İçeriğiniz bir eylem planına veya oyuna sahipse, satışınızın hedefe doğru ilerletmeye yardımcı olacaktır.

içerik pazarlama

Başarılı Bir Sosyal Satış Sorumlusu Olmak İçin İçerik Pazarlamasını Kullanmanın 5 Yolu

1. Bloglama

Bloglama, markanızın 7/24 uzantısıdır. Müşteri istediğini duymak istediğinde uzmanlığınızı ve bakış açınızı ifade etmenize yardımcı olur.

2. Problem Çözücü Olun

Müşterileriniz satılmak istemiyor. Müşterilerinizin %70’i problemlerini çözmenizi istemektedir. Bu nedenle Linkedln, Twitter veya blog üzerinde harika içerikler üreten bir problem çözücü olarak konumlandırıp, sizi seçmelerini sağlamalısınız.

content marketing

3. İçerik Satın Alma

Müşterilerinizle bağlantı kurmak için kendi içeriğinizi yaratmanız gerekmeyebilir. Satın alma döngüsünde daha önce başarılı olmuş bağlantılar bularak onlardan kaynak sağlayabilirsiniz.

4. Twitter

Müşterilerinizin bir çoğu Twitter kullanmaktadır. Bu nedenle twitlerinizi doğru bir şekilde nasıl göndereceğinizi bilmelisiniz. Kendinizi doğru bir şekilde konumlandırmalısınız. Müşteri ilişkilerinizi derinleştirmeye yardımcı olması için içeriği kullanmanın önemli bir yoludur.

5. Plan

Satış stratejinize yardımcı olmak için içeriği kullanmaya başlamadan önce planınızı belirleyin. Böylece sosyal satış etkinliğizin başarılı olması için iyi bir ilerleme kaydetmiş olacaksınız.

Sosyal satışlarda kazanmak için, doğru içeriği doğru kanalda doğru zamanda doğru kitleye sunmamız gerekmektedir. Bu 5 fikirden biri, başka bir müşteriyi size katılmasını ikna etmenize yardımcı olabilir.

Satış artırmanıza yardımcı olabilecek bir içerik pazarlaması oyununuz var mı ? Eğer varsa lütfen aşağıda yorum kısmında bizimle paylaşın. Ya da iletişim sayfasından, sosyal medya kanallarından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

No Comments

There are not comments on this post yet. Be the first one!

Post your Comment

© 2018 VictorThemes. All right reserved.