SEARCH AND PRESS ENTER
Kadın / 13 Ara 2017
İlişki Uzmanından 4 Flört Hatası

Başlamadan biten ilişkilerin en büyük sebebi flört hatası yapmaktır. Hepimizin de bildiği çok kişiyi flört aşamasında kaybederiz. Peki iyi bir flört ile doğru başlangıçları nasıl yaparız? Bu soruların cevabını ilişki uzmanı Matthew Hussey, karşınızdaki erkeğin uzaklaşmasına neden olabilecek hatalar nelerdir diyerek cevaplamış. Biz de siz değerli okurlarımız için paylaşıyoruz.

1.Flört Hatası “ Adımı Hatırlamıyorsun Değil Mi?”

Dikkat çekmek için sorduğunuz bu soru, özgüvensiz olduğunuz düşünmesine neden olabilir. Bunun yerine ‘ Selam, yanlış hatırlamıyorsam geçen günlerde bir partide karşılaşmıştık. Ben Sibel’ diyerek iletişim kurulması kolay biri olduğunuz ve bu tanışma kısmını çok önemsemediğiniz gösterebilirsiniz.

Flört hatası yapmamak için bu yaklaşıma oldukça dikkat etmelisiniz.

2.Flört Hatası “ Nasıl olsun… Çok değişiklik yok.”

nasıl olsun

‘Neler yapıyorsun’ sorusu karşısında verdiğiniz bu cevap, sohbetin bıçak gibi kesilmesine neden olabilir. Bu soruyu duyduğunuzda hayatınızda iyi giden herhangi bir konudan veya umutlu olduğunuz bir beklentiden bahsedin: ‘ Yakın zamanda Güney Amerika’ya gidiyorum çok heyecanlıyım’ gibi…

3.Flört Hatası” Dalga mı geçiyorsun? Berbat durumdayım!”

 

berbat

Duyduğunuz iltifat karşısında alçakgönüllü olmak amacıyla verdiğiniz bu tarz cevaplar, yalnızca flörtünü reddetmek anlamına gelmez; aynı zamanda kendinizi beğenmediğinizi düşünmesine neden olur. Bir sonrakinde ‘Teşekkür ederim. Oldukça yorucu geçen yoga seansının ardından bunu duymak iyi geldi’ deyin.

4.Flört Hatası “Aramızda kalsın ama eski erkek arkadaşıyla sorun yaşıyor.”

dedikodu

Yepyeni bir konu başlığı açmak amacıyla kurduğunuz bu cümle, başkalarının arkasından konuşan biri olduğunuzu ve uzun vadede sadakat sorununuzun olabileceğini düşünmesine neden olabilir. Başkalarını yeren konuşmalar yerine sevdiğiniz insanlardan bahsedin. Arkadaş grubunuz ile iyi geçinmeniz hoşuna gidecektir.

İlişki uzmanından aldığımız bu 4 flört hatası üzerine iyice düşünerek umarız aynı hataları tekrarlamayız. İyi geçen bir flört sonrası sağlam bir ilişkinin temellerine atabilecekken her şeyi berbat etmek hiç de hoş olmayacaktır.

No Comments

There are not comments on this post yet. Be the first one!

Post your Comment

© 2018 VictorThemes. All right reserved.