ARAMA ÇUBUĞU
Bilim & Teknoloji / 17 Ara 2017
Kaybolan Telefon Nasıl Bulunur ?

Android ya da iPhone telefonunuz kaybolduysa bulmanın farklı yolları var.

Telefonunuzu mu kaybettiniz. Telefonunuz cebinizde olabilir belki de bir yerde unuttunuz veya çalındı hiç fark etmez tek yapmak istediğiniz telefonunuzu geri almak. Neyse ki kayıp bir telefonu bulmak için birden fazla yol var. Android veya İOS işletim sistemine sahip bir telefonunuz varsa şanslısınız. Bu işletim sistemleri gerekli yazılımlara sahiptir. Telefonunuzu izlemenizi sağlayan uygulamalarda kullanabilirsiniz.

Akıllı telefon platformu sağlayıcılarından Apple ve Google telefonu kaybettiğinizde bulabilmeniz için geri almanız için teknolojiler uyguluyorlar.  Sadece akıllı telefon izleme uygulamalarından birisini kullanmanız sizin için yeterli. Bu uygulamaların çalışma durumu cihazınıza bağlı hesap sayesinde oluyor. Android cihazlarda Google hesabı, iPhone’lar için iCloud hesapları kullanılıyor. Bu hesaplardan uygulamalar ile telefonun çalmasını, silmenizi, uzaktan kilitleme yapabilmeyi ve bulana özel mesajlar atmanızı sağlayabilir.

Kayıp Android Telefon  Nasıl Bulunur ?

telefon

Google android cihazınızı uzaktan bulma ve yönetmek için özel bir hizmet sunuyor. Bunu yanında telefonu bulmanız için üçüncü parti uygulamalar ile de destek veriyor. Google Play’den indirebileceğiniz Cihazımı Bul uygulamasını telefonunuza kurduktan sonra kaybetmeniz durumunda uygulamadan telefona ulaşabilirsiniz. Andorid cihazınızda Cihazımı Bul özelliğinin açık olması gerekir. Açık olduğunu anlamak için Ayarlar- Google- Güvenlik bölümünden Android cihaz yöneticisi bölümüne girin. “Uzaktan kilitlemeye ve silmeye izin ver” seçeneklerini açık tutun. Android telefonunuzu bulma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız gizli bilgilerinizin başkalarının eline geçmemesi için telefonunuzu temizlemeyi unutmayın. Cihazla iletişim geçebilmek için yeterli şarjının olması gerekir. Android 5.0 ile gelecek güncellemede telefonunuz çalındığında hırsız tarafından kullanılmasını ve satılmasını önleyecek. Telefonu bulmak için Androidler için farklı uygulamalar da mevcut Cerberus Anti-theft’i kullanabilirsiniz.  Cihazımı bul’dan alamayacağınız özellikleri bu uygulamada bulabilirsiniz. Samsung telefonlarda kullanabileceğiniz Mobilimi Bul servisinide kullanabilirsiniz. Kayıp telefonu bulmak, kilitlemek ya da telefonu silmek için kullanabilirsiniz.

Kayıp iPhone Nasıl Bulunur?

phone

iPhone’u Bul özelliği sayesinde iPhone telefonunuzu kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu uygulama her iOS cihazlarında kendiliğinden bulur. Kayıp cihazı kolaylıkla harita üzerinde görebilirsiniz. Tek problem bu özellikleri kullanmak için telefonun açık ve internete bağlı olması gerekir. Bu özelliği kullanabilmek için iCloud üzerinden hesabınıza girip iPhone’u bul özelliğini açın. Apple telefonun yerini haritada göstererek telefona kayıp mesajı gönderebilir.iPhone’umu bul özelliği ile diğer apple cihazlarını da bulabilirsiniz.

No Comments

There are not comments on this post yet. Be the first one!

Post your Comment

© 2018 VictorThemes. All right reserved.