SEARCH AND PRESS ENTER
Erkek / 29 Mar 2018
Kullanabileceğiniz 9 Faydalı Uygulama

Android ve İOS tablet veya telefonlarda kullanabileceğiniz işinize yaracak 9 uygulamayı sizlerle paylaşıyoruz.

1-Filtru

Kahve tutkunları için bir rehber olan Filtru, boşaltma süreleri, karıştırma ve bekleme ipuçları da dahil olmak üzere kahve hazırlama sanatı konusunda size yol gösterir. Dokuz hazırlama yöntemini kanalize eder veya kendiniz yaratmanıza ve sakIamanıza izin vererek, aeropress’ler ve bonmac damlatıcılarından moka cezve ve sifonlara kadar her şeyi destekler. Ve eğer kafein alımını izlemek zorunluysa, Apple’ın HealthKit’ine takın, böylece tüketilen kahve fincanlarını kontrol edebilirsiniz.

2-Meitu

Instagram ve Snapchat gibi uygulamalar, dikkatleri üzerlerine çekse de, App Store’da bu sene farklı bir rakip çıktı: Meitu, Selfie uygulaması yıllardır var, Asya pazarlarında popülerlik kazandı ancak son zamanlarda ABD’de de popüler oldu. Onu Meitu adıyla belki tanımadınız ama muhtemelen çalışmalarını Instagram ve Facebook’ta gördünüz. Fotoğraf düzenleme uygulamasının en seçkin özelliklerinden biri, sunduğu elle çizim filtreleri ve portreleri anime tarzı resme dönüştürmesi.

3-FaceApp

Bir sosyal medya beslemesini her açtığınızda kendinizi dikkat çekici derecede düzenlenmiş gülümsemelere sahip olduğunuz selfie’lerde görüyorsanız, yanlış yapmıyorsunuz. FaceApp, fotoğraflarda yüzleri değiştiren yapay zekayı kullanan bir uygulama, bu yıl başlarında tanıtıldıktan sonra popülerlik kazandı. Selfie’leri düzenleme k için fotoğraf düzenleme uygulamalarında bir sıkıntı yaşanmıyor ancak FaceApp, kullanıcıların yaşlarını, cinsiyetlerini ve yüz özelliklerini değiştiren filtreleri uygulamasına izin vererek bunların bir adım ötesine geçiyor. Analitik platformu App Annie’ye göre uygulama Nisan ayında zirveye ulaştı, ancak “sıcak” filtresinde kullanıcıların ten tonlarını değiştirdiği için eleştiri aldı.

4-Focalmark

 

Hashtag’lar, lnstagram’da takipçiIerinizi artırmak için gizli bir silahtır. İdeal olarak, yayınladığınız her şeyle alakalı hashtag’lar istersiniz, ancak kalabalığın içinde kaybolan fotoğraflarınız veya videolarınız çok fazla kullanılmaz. Focalmark bu konuda yardımcı olabilir: Ne tür bir resim yüklediğinizi uygulamaya anlatın, o çalışmalarınızın görülebilmesine yardımcı olacak bir hashtag karışımı oluşturacaktır. Son Instagram yüklemenize bir yorumu kopyalayıp yapıştırın ve beğenenleri izleyin.

5-Google Eearth

Google Earth’ü kullanmak sizi çantanızı hazırlamaya teşvik etmiyorsa, yeni güncellemesi gelebilir. Google’ın sanal seyahat uygulamasının yenilenen sürümü Nisan ayında piyasaya sürüldü ve dijital yolculukları keşfetmek için yeni bir Voyager özelliği bulunuyor. Amazing Urban Gardens sayesinde izleyiciler İtalya’daki ormanlardan Singapus seralarına bir gezintiye çıkıyor. Land Art from Above adlı böyle bir yolculuk da büyük ölçekli açık hava sanat eserlerinin kuşbakışı görüntüsünü sunuyor. Google Earth’ün yeni bilgi kartları, dünya genelindeki ilgi çekici noktalarla ilgili ayrıntıları da içeriyor.

6-Microsoft To-Do

Yapılması gerekenler listeleri son derece basit araçlardır: İşten eve dönerken yumurta ve süt almayı unutmamak için tasarlanmış işlerin bir listesini de içerirler. Peki neden iyi bir uygulama bulmak çok zor’? Wunderlist popüler bir seçimdi ancak sevenleri, Microsoft’un iki yıl önce şirketi satın almasıyla çok heyecanlandılar. Endişe etmeyin: Basitçe “To Do” olarak adlandırılan yeni uygulama, çok önemli çapraz platform uyumluluğu ve yararlı son tarih hatırlatıcıları içeren, kullanımı kolay, güzel tasarlanmış bir uygulama.

7-Wemogee

Çoğu sosyal uygulama, sohbetin daha kolay ve hızlı olmasını sağlamak için tasarlanmıştır, ancak pek azı iletişim bozukluklarına maruz kalanlara yardım etme niyetiyle yapılır. Samsung’un Nisan ayında piyasaya sunduğu ve konuşma terapistleri ile birlikte geliştirdiği Wemogee de böyle. Uygulama, belirli sözcük gruplarını onlara karşılık gelen emoji haline otomatik olarak çevirerek, dil bozukluğu olanların arkadaşları ve aileleri ile konuşmalarını mümkün kılar. Örneğin, böyle bir bozukluğu olan bir kullanıcı, emoji yapılı cümlelerin bir menüsüne göz atarak söylemek istediklerine karar verebilir. Bu karakter dizileri alıcıya metin olarak görünür ve bunun tersi de olur.

8-Musical.Iy

Kısmen sosyal ağ kısmen de video düzenleme uygulaması olan Musical.ly, kullanıcılarına kendi müzik videolarını oluşturmalarını sağlıyor. Uygulama, özellikle gençler arasında 2015’ten beri popüler ve bu konuda herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermiyor. Bu yılın başlarında Apple ile müzik servisi kataloğunu uygulamaya entegre eden bir ortaklık kuruldu ve Musically, kendi ağında en çok sanatçıyı onurlandırma kategorisinde Billboard Music Awards’den ödül kazandı.

9-ArtPassport

Dünyanın en iyi sanat galerilerine gezi yapamıyorsanız, onları 360 derecelik sanal gerçeklikte izlemek en iyi şey olabilir. ArtPassport’un dönen seçeneklerinden birini seçin, telefonunuzu Google Cardboard tarzı bir VR görüntüleyiciye bırakın (Fakat gerçek bir galerideki gibi onlara dokunamıyorsunuz). VR görüntüleyici yok mu? Sorun değil: Galerileri telefonunuzda da 360 derece görebilirsiniz.

No Comments

There are not comments on this post yet. Be the first one!

Post your Comment

© 2018 VictorThemes. All right reserved.