SEARCH AND PRESS ENTER
Erkek / 23 Şub 2018
Telefon Almadan Önce Bilmeniz Gereken 7 Püf Nokta

1- iOS’un kullanması kolaydır; Android size daha fazla seçenek sunar. iOS ve Android arasında kaldıysanız, kullanımı kolay bir şey istiyorsanız ve öncelikle en sıcak uygulamaları ve en güncel yazılım güncellemelerini elde etmek istiyorsanız bir iPhone seçin. Daha fazla donanım seçeneği ve daha uygun fiyatlı seçenekler istiyorsanız Android daha iyidir.

2- Bir telefon için ihtiyacınızdan daha fazlasını ödemeyin. iPhone 8, Galaxy 88 ve üst düzey Android telefonlar yaklaşık $700’dan başlayan fiyatlarla $1.000’a kadar yükselirken, $500’ın altındaki önemli ucuz kilitsiz telefon seçenekleri ve $300’dan daha düşük fiyatla bile iyi seçenekler var.

3- Doğru ekran boyutunu bulma. Tek elle kullanım sizin için önemliyse veya elleriniz küçükse, ekranı 5.5 inçten küçük bir telefon satın alın. Eğer çok fazla video izlemek, oyun oynamak veya Android’de çoklu pencere modundan yararlanmak istiyorsanız daha büyük ekranlı bir telefon edinin.

4- Bir telefonun ekran için renk kalitesi ve parlaklık, çözünürlükten daha önemlidir. Bir telefonda 4K’lık bir ekranın olması güzel ama aşırı derecede fazlalık. Daha çok ekranın ne kadar parlak ve panelin ne kadar renkli olduğuna dikkat edin, bu sayede açık havada ekranı görmek daha kolay olur (AMOLED paneller bu açıdan LCD’den daha iyidir). En yeni telefonlar, daha fazla renk görüntülemek için yüksek dinamik aralık (HDR) sunuyor.

5- Kamera megapiksellerini göz ardı edin. Pil ömrüyle birlikte kamera, en önemli akıllı telefon özelliği haline geldi. Diyafram açıklığı (daha düşük sayılar daha iyidir) ve çift lens ve optik görüntü sabitleme gibi özelliklere dikkat edin. Megapikselleri göz ardı edin. İşlemci şimdi daha az önemli. Orta ölçekli telefonlar bile şimdi çoğu kullanıcı için iyi bir performans sunuyor. Ancak, oyunlar için güç ve artırılmış gerçeklik istiyorsanız Snapdragon 835 işlemcili bir Android telefon satın alın. iPhone 8, 8 Plus ve iPhone X’deki A11 Bionic işlemci hala en hızlı mobil işlemcidir.

6- Bir şarjla 10 saatten daha kısa dayanan bir akıllı telefona razı olmayın. Ekonomik telefonlar bile artık uzun ömürlü piller sunuyorlar.

7- En az 32GB depolama alanına sahip olun. 16GB’lık telefonlar, ekonomik modeller olsalar bile kapasiteleri düşük. Daha fazla oyun, fotoğraf ve video saklayabilmek için 32GB’lık seçeneği tercih edin. 64GB, amiral gemisi telefonlar için yeni standarttır. Bir microSD kart yuvası, genişleyen depolama alanına sahip olmak için güzel, ancak yalnızca belirli Android telefonlarda var.

No Comments

There are not comments on this post yet. Be the first one!

Post your Comment

© 2018 VictorThemes. All right reserved.