Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views : Ad Clicks :Ad Views :
img
Home / Kadın / Uzmanından Saç Dökülmelerine Cevaplar

Uzmanından Saç Dökülmelerine Cevaplar

/
/
/
83 Views

Güzelliğin en önemli unsurlarından olan saçlarınızı kaybetmeye başladığınızı düşünüyorsanız endişelenmeyin.  Bu soruların yanıtlarını Transmed Saç ve Estetik Cerrahi Tıp Merkezi Medikal Direktörü Dr. Melike Külahçı Yanıtlamış.

Saçlarımız neden dökülür?

Kadınlarda saç dökülmesinin nedenleri çoğunlukla genetik ve hormon nedenlidir. Hamilelik dönemi ve yanlış yapılan yo-yo diyetler de bu sebeplere eklenebilir. Hamilelik dönemindeki saç dökülmesi çoğunlukla geri dönüşlüdür.

Uyguladığınız saç tedavileri neler?

Erken evre saç dökülmesi ve saç seyrelmesi sorunu yaşayan kadın ve erkek hastada gerek kan dolaşımını hızlandırması ve dökülmeyi yavaşlatması, gerekse yeni saç tellerinin çıkışını teşvik etmesi için belirlediğimiz şu işlemlerin dünyada oldukça etkili olduğu kabul ediliyor: Platelet Rich Plasma kelimelerinin kısaltılması olan PRP, hastanın kendi kanından elde ediliyor. Tedavide; Platelet bakımından zengin plazma sıvısı trombosit kaynaklı otolog büyüme faktörünün saçı besleyici özelliğinden faydalanılıyor. Böylece kan dolaşımı hızlanıyor, saçlı deri dokusu ve içindeki saç kökleri onarılıyor. Dolgulu PRP uygulamasında ise standart PRP içerisine, saçın yapıtaşı sayılan 100’den fazla peptid içeren serum ekleyerek uygulamayı yapıyoruz. Bu da erken evrede saç dökülmesini durdurarak yeni saç uzama fazını (Anagen) pozitif etkiliyor.  Regenera Activa Saç dökülmesinde kulak arkasından epidermis içermeyen üç dermis parçası alınarak kök hücreden zengin bir mikro solüsyon hazırlanıyor ve dökülme olan bölgeye enjekte ediliyor.

Ekim ve Tedavi İçin Klinik Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Bunun için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Bunlar:

SAĞLIK BAKANLIĞINDAN İZİNLİ KURUM VE KURULUŞLAR SEÇMEK

Daha önce aynı klinikte operasyon geçirmiş bir hastayı yüz yüze görmenizi öneriyoruz. Doktorsuz çalışan merdiven altı, illegal yerlere itibar etmeyin.

DOKTOR SEÇİMİ

Operasyonunuzu ya da saç tedavinizi yapacak olan doktorun bu konuda deneyimli olmasına özellikle dikkat edin.

SAÇ ANALİZİ VE MUAYENELERİN KİMLER TARAFINDAN YAPILDIĞI

Saç muayenenizin uzman bir doktor tarafından yapılmasını öneriyoruz.

Abone olun, tüm yazılardan haberdar olun!

Blog sitemize abone olarak tüm yeni yazılarımızı takip edebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir