ARAMA ÇUBUĞU
Erkek / 24 Mar 2018
Yeni Audi A6 Ortaya Çıktı

 

Yeni kokpiti, daha sportif görünümü ve yeni teknolojileriyle yeni Audi A6 Alman rakiplerine karşı savaşmaya hazır.

Audi A6 modelini ilk kez 1994 yılında üretime başladı, A6’nın sekizinci jenerasyonu olan bu model yeni teknolojiler ve motor seçenekleri ile sunuluyor. Haziran ayında satışına başlanacak olan yeni A6’nın hibrit seçeneği de olacak. İlerleyen zamanlarda elektrikli motor ekleneceği de söyleniyor. İlk evrede 3.0 litre V6 TFSI, 2.0 litre TDI ve iki farklı tipte 3.0 litrelik TDI  motor seçenekleri ile karşımıza çıkacak. 2.0 TDI ve 3.0 TFSI motorlarda lityum ve iyon bataryalar aracın önünden arka aksına kadar konumlanacak. 12V güç elektrik kullanacak olan 3.0 litre TDI motorlarda karbondioksit salınımı kilometre başına 4g azalıyor. 48V güçlük elektrik kullanılan motorda ise kilometre başına 10 g azalma var. Audi, dizel otomobillerde satış azaldığı için 2.0 litrelik TFSI bir motoru satışa sunacağını belirtmiş. Manuel şanzıman satışlarının toplam satışın %5’ine denk geldiğini belirten Audi sadece otomatik şanzıman seçeneği sunuyor. Araçta 37 adet sürüş asistanı bulunuyor. Geliştirilmiş park yardım sistemi akıllı telefonlar ile uzaktan kontrol edilebilecek. Geçen sene yeni A8’de sürücüler ile buluşan 3. Seviye otonom sürüş sitemi yeni A6’da kullanılmış. 3.0 litrelik modellerde standart 4 çeker Quattro olacak.

audi

Eski modele göre boyutları değişen otomobilin uzunluğu 7mm artıp 4939mm’ye ulaştırılmış. Tavan yüksekliği 2mm artan A6’nın genişliği 12mm arttırılmış. Yeni genişlik 1886mm, tavan yüksekliği 1457mm. Yeni modelde jant seçenekleri 21inçe kadar sunuluyor. Eski modelde en fazla 20 inçlik jant seçeneği sunuluyordu. Otomobilin ağırlığı 1575 kilogramdan başlıyor. 4 farklı süspansiyon seçeneği ile sunuluyor. Standart süspansiyonlara ek olarak seçenek sunuluyor. Adapif havalı spor süspansiyonlarda seçilebilecek. 530 lt bagaj hacmi sunulacağını belirtilen modelde  arka diz, omuz ve baş mesafelerinde de artış olduğu belirtilmiş.

8.6 inçlik bilgi eğlence sistemi ekranı standart olarak sunuluyor. Yeni A6’da ekstra donanım olarak 10.1 inç büyüklüğe sahip ekran tercih edilebilecek.  Tasarımcı Philip Römers’in bulunduğu açıklamaya göre; A6’da bulunan bilgi eğlence sistemi A8’e oranla sürücülere odaklanılarak tasarlanmış. Dokunmatik ekran kullanmayı ilerleyen zamanlarda yapmayı düşündüklerini belirtiyor. Kendiliğinden öğrenebilen yapay zekaya sahip navigasyonunsa sürücülerin işini kolaylaştıracağını belirtiyor.

No Comments

There are not comments on this post yet. Be the first one!

Post your Comment

© 2018 VictorThemes. All right reserved.